poniedziałek, 16 czerwca 2014

IV Konferencja Wolni w Chrystusie - informacje organizacyjne


Zapraszamy na konferencję Wolni w Chrystusie IV
Temat:            Wpływ świata duchowego na nasze zdrowie.
Termin:           28-31 sierpnia 2014r.
Miejsce:          Słupsk

Opis:
W ostatnich latach obserwujemy jak szczególnie wzrosło zainteresowanie tematem opresji demonicznych, nie tylko w kościołach protestanckich. W wiadomościach co chwilę podaje się informacje dotyczące rosnącej popularności egzorcyzmów oraz liczby osób nimi się zajmujących. Nauka i religia otwarcie wychodzą naprzeciw pytaniu „choroba psychiczna czy opętanie?”. Ale czy sfera psychiczna człowieka jest jedyną, na którą świat duchowy może mieć wpływ? Co z naszym zdrowiem fizycznym, dziedziczeniem wad zdrowotnych, podatnością naszego organizmu na wiele innych chorób, które rozsądkowo nie powinny mieć miejsca? Każdego z nas dotknęło lub dotknie jakieś schorzenie, i jeśli jesteśmy osobami wierzącymi, szukamy pomocy u Boga. Większość z nas zna na pamięć biblijne fragmenty dodające otuchy i wersety biblijne, którymi zapewne przeciwstawiamy się chorobom. Ale ilu z nas zastanawiało się nad powiązaniem świata duchowego ze swoim stanem zdrowotnym? Czy za chorobami mogą kryć się demony?  Jeśli tak,  czy może się okazać, że sami otworzyliśmy im drzwi do niszczenia naszego zdrowia? Jak to zbadać i jak się z tym zmierzyć? Być może przez wiele lat zmagasz się ze schorzeniami i ułomnościami swojego ciała, może lekarze nie potrafią Ci już nic więcej powiedzieć ani poradzić, może przyszedł czas na to, abyś dokonał refleksji nad swoim życiem i wartościami, w których pokładasz nadzieję. Może przyszedł czas, abyś jako uczeń Jezusa Chrystusa, stanął do walki, nie tylko o swoje zdrowie, ale o całe swoje życie i przyszłość swoich dzieci.

Zagadnienia:
Tegoroczna konferencja w ramach misji WwCh poświęcona będzie zagadnieniom wpływu świata duchowego na nasze zdrowie. Cykl wykładów stanowić będzie, jak zawsze kompleksowe podejście, do tematu życia w różnych aspektach wolności w Chrystusie:
Czy demony mogą wpływać na zdrowie człowieka?
Jak się ustrzec przed ich działaniem?
Jak rozpoznać podłoże demoniczne chorób?
Czy medycyna niekonwencjonalna jest bezpieczna?
Czy i jakie istnieją metody walki z demonami?Mówcy i tematy:
Pastor Adam Burandt – pastor Kościoła Zielonoświątkowego „Tryumf Chrystusa” w Bytowie, dynamiczny kaznodzieja, z pasją i odwagą zachęcający do bezkompromisowego podążania za Jezusem. Jego charyzmatyczne nauczania i nowe, odświeżające spojrzenie na znane historie biblijne, na długo zapadają w pamięć, pozwalając Duchowi Świętemu wykonywać Swoją pracę docierając do najskrytszych myśli i emocji. Pastor A.Burandt będzie mówił na temat Moc Słowa Bożego w walce o zdrowie duchowe, emocjonalne i  fizyczne”.
Pastor Michał Hałas – pastor Kościoła Zielonoświątkowego „Eklezja” w Gdyni, który w szczegółowy sposób bada i opracowuje historie oraz treści Słowa Bożego, doszukując się dotychczas nieznanych i inspirujących faktów oraz porównań. Jego nauczania wnoszą mnóstwo nowych informacji, bezwzględnie zbliżających słuchaczy do Boga, zachęcając tym samym do świadomego i rozwijającego się uczniostwa Chrystusowi. Pastor M.Hałas będzie mówił na temat Duchowa diagnoza - demoniczne źródła chorób”.
Pastor Jacek Heidenreich – pastor Kościoła Zielonoświątkowego w Słupsku oraz twórca misji „Wolni w Chrystusie”. Szczególnie wrażliwy na poznawanie Bożej Woli oraz konsekwentny w jej realizowaniu. Charyzmatyczny kaznodzieja, nieustannie rozwijający się w swoim powołaniu i służbie uwolnienia. W tej dziedzinie należący do najbardziej doświadczonych egzorcystów w kościele protestanckim, a działanie Ducha Świętego w trakcie jego posługi świadczy o autentycznym podążaniu za Chrystusem w jego życiu. Pastor J.Heidenreich będzie mówił na temat „Medycyna alternatywna, naturalna i niekonwencjonalna – czy są bezpieczne?”.
Pastor Mieczysław Kotelnicki – pastor Kościoła Zielonoświątkowego „Zbór Chrystusa Zbawiciela” we Włocławku. Kaznodzieja, wieloletni lider misji muzycznej Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce, specjalista w dziedzinie uwielbienia. Jego nauczania przeplatane są wieloma świadectwami Bożego działania, kruszącymi najtwardsze serca, a subtelne poczucie humoru pozwala przyjmować Biblijne treści w szczególnej radości i duchowej wdzięczności zbliżającej nas do Boga jako Ojca i Przyjaciela. Pastor M.Kotelnicki będzie mówił na temat Moc krwi Jezusa w uwolnieniu i uzdrowieniu”.Informacje organizacyjne:
Koszt udziału w konferencji:
1.    1. Opłata rejestracyjna - przy zgłoszeniu do 10 sierpnia, opłata rejestracyjna wynosi 45zł od osoby. Po 10 sierpnia - 55zł od osoby. Ze względu na organizację i bieżące koszty przygotowań, w przypadku późniejszej rezygnacji opłata rejestracyjna nie zostanie zwrócona.

2.     2. Opłata za wyżywienie (możliwe opcje):
a)     Całodniowe (śniadanie, obiad, kolacja) - 30 zł za jeden dzień dla jednej osoby.
b)    Tylko obiady - 20 zł za obiad dwudaniowy dla jednej osoby.
Ze względu na ograniczoną ilość przygotowywanych posiłków, decyzję o skorzystaniu z wyżywienia należy podjąć w momencie wysyłania zgłoszenia rejestracyjnego. Za nieskorzystanie z posiłków nie należy się zwrot pieniędzy.

3.     3. Noclegi – we własnym zakresie. Polecamy wynajęcie pokoi w domach studenckich Akademii Pomorskiej w Słupsku – informacje znajdziesz tutaj: http://apsl.edu.pl/noclegi/

Warunki rejestracji:
1.     1. Wyślij zgłoszenie – tutaj.
2.     2. Dokonaj minimalnej wpłaty (45zł), która stanowi potwierdzenie Twojego zgłoszenia.
Dane do przelewu:
Kościół Zielonoświątkowy RP Zbór w Słupsku, ul. Długosza 24, 76-200 Słupsk
94 1500 1692 1216 9004 7020 0000 - Kredyt bank o/Słupsk
Tytułem: imię i nazwisko, konferencja w Słupsku