czwartek, 3 stycznia 2013

Nowy rok. Medycyna alternatywna.

 Dawno mnie nie było . Niestety miałem dużo obowiązków wynikających ze służby. W niedzielę 30 grudnia Bóg uwielbił się w uwolnieniu mężczyzny . Toczyliśmy wspólnie z kościołem walkę, która zakończyła się cudownym wyzwoleniem z opresji demonicznej. Jedynemu Bogu, Ojcu Chwały , objawionemu w Jezusie Chrystusie oddaję w Duchu Świętym chwałę! 
  Wracam jak obiecałem do omawiania metod leczenia , które są coraz bardziej popularne . Tzw. medycyna alternatywna lub niekonwencjonalna. 

  Terminem  "medycyna niekonwencjonalna" czy "alternatywna" określane  są   różnorodne praktyki i teorie, począwszy od akupunktury i homeopatii, a skończywszy na medytacji i receptorologii. Główny problem polega moim zdaniem, na definicji medycyny niekonwencjonalnej czy  mówiąc inaczej  naturalnej  . Pytanie pojawia się w momencie kiedy krzyżują się   naturalne metody zapobiegania czy leczenia pewnych schorzeń, stosowane przez naszych przodków , a używaniem metod związanych z systemami religijnymi . Tak więc używając tych terminów zamiennie możemy mieć pewnego rodzaju zamieszanie , które prowadzi do "demonizowania" wszystkiego co wiąże sie z medycyną naturalną. Chcę podkreślić, że należy jednoznacznie oddzielić metody związane z zapobieganiem , czy leczeniem pewnych "normalnych" schorzeń  ( przeziębienie, bóle wynikające ze stanów zapalnych itd.)  od metod odwołujących sie do wiary  np. w zaburzeniach "jakiejś" energii . Istnieją naturalne metody leczenia wynikające z dobroczynności ziół , minerałów czy znajomości profilaktyki . Niestety  jednocześnie  oferowane są tzw. alternatywne metody leczenia , ukrywające się pod pseudo- naukowymi pojęciami takimi jak :


 1. Akupunktura
 2. Kryształy
 3. Irydologia
 4. Akupresura
 5. Homeopatia
 6. Radiestezja
 7. Kręgarstwo
 8. Makrobiotyka
 9. Ayur-weda
 10. Zielarstwo
 1. Odmienne stany świadomości
 2. Hipnoza i regresja
 3. Transkomunikowanie
 4. Medytacja
 5. Joga
 6. Wizualizacja
 7. Kolory
 8. Uzdrawiający dotyk
 9. Medycyna konwencjonalna a niekonwencjonalna
 wszystkie te metody  łączy wiara w mistyczną energię. Choroby diagnozowane  są jako rezultat zaburzenia owej duchowej energii, a  leczenie, jest  efektem  manipulowania nią.
Wielu tych uzdrawiaczy  stawiających diagnozy (np. fotografią Kirliana, z wyglądu dłoni, ucha, stopy, tęczówki, czy kształtu czaszki) to niestety oszuści , którzy bazują na ludzkiej naiwności i niewiedzy. Pozostali zaś  to ludzie szczerzy,  posiadający zdolności psychotroniczne (spirytystyczne).  Jednak zwykle nieświadomi źródła , które za tymi zdolnościami stoi. Należy podkreślić , że używanie ziół, herbatek, nalewek na miodzie ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie , w sytuacjach, kiedy potrzebujemy pomocy. Nikt wtedy nie stosuje żadnych zaklęć lub wiary, że trzeba coś uregulować. Natomiast , kiedy używamy wiary , że trzeba użyć zaklęć , formuł czy rytuałów, lub zwrócić się do jakiejś siły , aby uzyskać efekt leczniczy , to wtedy zaczynamy stosować metody okultystyczne. Poniżej podaję nazwy energii występującej w różnych kulturach i religiach. Oznacza ona jednak tą samą energię,  której zaburzenie prowadzi do chorób. To rozróżnienie podaję zanim przedstawię w następnym poście ,  co na ten temat mówi Biblia.
Pochodzenie i nazewnictwo spirytystycznej energii
Nazwa mistycznej energii
Pochodzenie
Prana
Hinduizm (joga)
Qi (ki, chi)
Taoizm (chińska medycyna)
Mana
Polinezyjscy szamani
Orenda
Indianie
Magnetyzm zwierzęcy
Franz A. Mesmer (hipnoza)
Innate
D. D. Palmer (irydologia)
Energia witalna
Samuel Hahnemann (homeopatia)
Bioenergia, bioprądy
Bioenergoterapia
Bioplazma
Parapsychologia